Helicobacter Pylori kiirtest (maohaavandid, maovähk)

Kiirtest Helicobacter pylori (H.pylorivastaste antikehade tuvastamiseks. 

Sümptomid: Kõrvetised, maovalud, gastriit, iiveldus, kõhuvalu.
Võib tekkida halb maitse suus ning halb hingeõhk. Tihti võib kulgeda ilma sümptomiteta. Helicobacter on üks peamisi maohaavandite põhjustaja. Helicobacter elab mao limaskestas ja kahjustab seda. Samuti suurendab bakter maovähi riski. Hinnanguliselt umbes pool maailma elanikest võivad olla sellega nakatunud. Bakterit kannavad nii lapsed, kui täiskasvanud ning see levib saastunud vee ja toiduga, samuti mustade kätega. Helicobakteri avastamisel tuleks koheselt alustada antibiootikumiraviga. 

Infektsiooniga nakatunud inimestel areneb tavaliselt välja põletik. Helicobacter infektsiooniga kaasnevad osadel haigestunutel mitmed maopõletiku vormid, mida seostatakse nii bakteri elutegevusega kui ka organismi lümfoid(-immuun) süsteemi vastusega patogeenile: äge gastriit, mis võib ka spontaanselt paraneda. Krooniline gastriit. Atroofiline gastriit -  kujuneb ligikaudu 50%-l haigestunutest aastate jooksul. Väiksel osal haigestunutest areneb mao peptiline haavand, vähestel aga difuusset tüüpi maovähk. Arvatakse, et bakter on maovähi juhtiv tekkepõhjus 60–90% kõigist maovähi juhtudest (maonäärmete kasvajad) ja neid esineb ülekaalukalt A-veregrupiga inimestel. 

Helicobacteri kiirtest võimaldab paari minutiga viia läbi koduse tesimise. Test on usaldusväärne ning seda on mugav läbi viia, sest väljaheite proovi laborisse viimise asemel saate testi kodus ise läbi viia. Vastused 10 minutiga. 

Väljaheitest võetud proov on tavaliselt täpsem, kui vereanalüüsist võetud proov. 
Säilivusaeg juuli 2025 või hiljem. 

Pilt on illustratiivne ja võib erineda tegelikust tootest.

Kogus Hind  
1tk 16,99 € 16,99 €/tk
- +
2tk 29,50 € 14,75 €/tk
- +
Sarnased tooted

Eri paikades võib olla kraanivee kvaliteet erinev. Kraanivee kvaliteedi test on kiire ja lihtne kodune test, mis tuvastab kas joogiks tarvitatav vesi võib olla saastunud või madala kvaliteediga. Joogivesi, mille väärtused on normaaltasemest väljaspool võib olla ohtlik tervisele. 

4,40 €