Gluteenitalumatuse (tsöliaakia) kiirtest

Nisus, rukkis, odras ja kaeras leiduva valgu – gluteeniga – on seostatud juba üle 55 haiguse. Arvatakse, et 99% gluteenitalumatuse või tsöliaakiahaigusega inimesi ei saa kunagi oma haigusest teada ning gluteenitalumatuse all võib kannatada 10-15% elanikkonnast. Tegemist on kroonilise põletikuga peensooles, mida põhjustab teraviljades sisalduva valgu - gluteeni söömine. Tsöliaakia on püsiv gluteenitalumatus, mida selle testiga saab tuvastada. Tsöliaakia põhjustab ka toidust saadavate oluliste toitainete, nagu kaltsiumi ja raua imendumise vähenemist. 

Tsöliaakia test on kasulik kõigile, kes soovivad kontrollida võimalikku gluteenitalumatuse esinemist, eriti kui esinevad järgnevad sümptomid: Sagedasemad sümptomid on kõhuvalugaasid, puhitus, kõhulahtisus ja kõhukinnisus (viimane sage lastel peale gluteeniga teravilja söömist). Tihti on sümptomiteks migreen ja pearinglus, väsimus või unisus peale gluteeniga toidu söömist. Liigesevalud ja põletikud. Jäävhammaste hambaemaili defektid, hilinenud kasv ja puberteet. Keratosis pilaris - seisund, kus nahal esineb palju karedaid täpikesi, arvatakse, et need on põhjustatud gluteenitalumatusest põhjustatud A vitamiini ja rasvainete puudusest. 
Autoimmuunhaiguse all kannatamine, nagu näiteks Hashimoto türeoidiit (krooniline autoimmuunne kilpnäärme alatalitlus), reumatoidartriit, haavandiline koliit (kroonilist jämesoole põletikku põhjustav haigus), luupus, psoriaas, sklerodermia (nahahaigus) või multiskleroos. Hormonaalse süsteemi probleemid nagu raskelt kulgev premenstruaalne sündroom, polütsüstiliste munasarjade sündroom või seletamatu põhjusega infertiilsus. Samuti on sümptomiteks meeleoluhäired ja depressioon. Diagnoosimata ja ravimata jätmisel suureneb viljatuse , osteoporoosi ja soolevähi risk . Kui teil on diagnoositud tsöliaakia, on oluline oma laste, õdede-vendade ja vanemate varajane sõeluuring, kuna ka nemad on riskigrupis. 

Testi eesmärk on kontrollida DGP-vastaste spetsiifiliste antikehade olemasolu, nii IgA kui ka IgG. Test tehakse sõrmeotsa verest ja vastuseid saab lugeda 10 minuti pärast. 

Säilivusaeg september 2024 või hiljem. 
Sarnase testi jaehind apteekides: 29-35€. 
Pilt on illustratiivne ja võib erineda tegelikust tootest. 

Kogus Hind  
1tk 17,40 € 17,40 €/tk
- +
2tk 32,50 € 16,25 €/tk
- +
Sarnased tooted

Ühekordsed rinnapiima alkoholitestid annavad täpse tulemuse ja kindlustunde.
Kiire ja lihtne kodune ribatest mõõdab alkoholisisaldust rinnapiimas alates 0,01% kuni 0,3%. Test annab tulemuse juba kolme minutiga. Tulemusi loetakse visuaalselt, võrreldes testi kontrollaknas ilmuvat värvi värvikaardiga. Sinine värvus testril annab märku alkoholisisaldusest rinnapiimas. Mida tumedam värv, seda suurem alkoholisisaldus rinnapiimas. Kui kollakas värvus testi aknal jääb muutumatuks on rinnapiima alkoholisisaldus 0,00%. 

Al. 9,50 €