Kusihappe / Podagra ribatestid

Podagra ribatestid mõõdavad kusihappe sisaldust uriinis. Podagra avaldub tavaliselt ägeda liigesepõletikuna ehk artriidinaÄkiline tugeva valu ühes või mitmes liigeses on podagra peamine sümptom. Valu on väga tugev ning piinav, liigese piirkonnas on näha põletiku tunnused : tursepunetus ning kuumamine. Kusihappe kristallid võivad ka ladestuda naha allliigestes või nende läheduses. Sel juhul on näha podagrasõlmed ehk toofused.

Kusihape on kemikaal, mis tekib siis, kui keha purustab puriine. Puriinid on osa normaalsetest ainetest kehas. Enamik kusihapet lahustub veres ja liigub neerudesse, kus see eritub uriiniga. Kui teie keha toodab liiga palju kusihapet või ei eemalda seda piisavalt, võite haigestuda.

Kõrge kusihappe sisaldust organismis nimetatakse hüperurikeemiaks. Hüperurikeemiat võib täheldada neerufunktsiooni häirete, podagra, leukeemia, polütsüteemia, ateroskleroosi, diabeedi, kilpnäärme alatalitluse või mõne geneetilise haiguse korral. 

Ravivõimalused: tänapäevaste ravivõimaluste ning varajase diagnoosimise korral on prognoos hea. Lisaks on võimalik podagrat kontrolli all hoida ka spetsiaalse dieedi abil. 

Testi tulemus ei ole täpne, kui C -vitamiini võetakse enne magamaminekut või regulaarselt.
Test on professionaalseks kasutamiseks. 

Säilivusaeg: 2025 märts või hiljem. 

Kogus Hind  
1tk 6,50 €
- +
2tk 9,90 €
- +