Kõrgtundliku ribaovulatsioonitesti kasutusjuhend

Hüpofüüs toodab LH-ks (luteiniseerivaks hormooniks) nimetatavat hormooni, mis põhjustab ovulatsiooni, st. küpse munaraku vabanemise munasarjadest. Enamikel juhtudel toimub menstruaaltsükli keskel LH vabanemise järsk kasv. Selle LH taseme tõusu tuvastamist kasutatakse ovulatsiooniaja määramiseks. LH taseme tõus toimub umbes 24...36 tundi enne ovulatsiooni.

Rasestumiseks soodne aeg on lühike, sest munarakk elab lühikest aega pärast munasarjast vabanemist (kuni 24 tundi) ja ka sperma on elujõuline ainult mõni päev.

KUIDAS MÄÄRATA TSÜKLI PIKKUST?

Päevade lugemist alustatakse tsükli esimesest vereerituse päevast ja loetakse päevade arv kuni järgmise tsükli esimese vereerituse päevani. See arv on reeglina püsiv, tavaliselt on tsükli pikkus 28 päeva.

 

TULEMUSED

Ovulatsioonitest on negatiivne, kui testile ilmub joon ainult testi kontroll avasse (K-joon). Test on samuti negatiivne, kui testile ilmub kaks joont, kuid joon test avas (T-joon) on nõrgem, kui K-joon.

Ovulatsioonitest on positiivne, kui testile ilmub kaks sama tugeva intensiivsusega joont või T-joon on intensiivsem, kui K-joon.

 

Tulemused

 

MILLAL TEHA ESIMENE TEST?

Selleks, et otsustada, millisel tsükli päeval alustada testimist, lahutage tsükli päevade arvust 17 päeva. Näiteks, kui teie tsükkel on 28-päevane, tuleb esimene test teha 11. tsüklipäeval (vt tabelit allpool).
Ovulatsioonitesti ei soovitata teha esimesest uriniist, vaid pigem lõunasel või õhtusel ajal. Parim aeg testimiseks on 11.00 -20.00. 2-3 tundi enne testmist tuleks piirata vedeliku tarbimist.

................ Tsükkli pikkus Hakka testima
   21 päeva  4 päev
   22 päeva  5 päev
   23 päeva
 6 päev
   24 päeva
 7 päev
   25 päeva  8 päev
   26 päeva  9 päev
   27 päeva  10 päev
   28 päeva  11 päev
   29 päeva  12 päev
   30 päeva  13 päev
   31 päeva  14 päev
   32 päeva  15 päev
   33 päeva  16 päev
   34 päeva  17 päev
   35 päeva  18 päev


NB: Soovitav on paar tundi enne testimist piirata vedeliku tarbimist!

KASUTAMISJUHIS: Iga alumiiniumpaberisse pakitud kotike sisaldab üht riba ja väikest niiskust imava materjaliga kotikest. Viimast testimisel ei kasutata ja see visatakse minema. Iga riba on mõeldud ühekordseks kasutamiseks. Avada fooliumpakend alles vahetult enne kasutamist. Jälgida, et testimisvahend oleks kuni selle kasutamiseni kuiv.

1. Panna uriin puhtasse anumasse. Analüüsiks on seda vaja väikeses koguses. Jälgida, et selle kihi paksus anumas ei oleks rohkem, kui 1cm.
2. Ava testipakk ja võtta test välja.
NB! Puudutada riba vaid selle rohelise teibiga märgitud otsast.
3. Kasta riba kuni noolega näidatud jooneni uriini sisse ja hoida seal 10 sekundit.
4. Asetada riba horisontaalsele puhtale siledale pinnale, nii, et roheline pool jääks ülespoole.
5. On näha, kuidas peaaegu kohe uhutakse membraan üle roosa värviga.
6. Lugeda tulemusi mitte hiljem kui 3-10 minuti pärast.